na web.png
banner pgn.png
banner inst.png
zebra nejmenší.jpg
Milí přátelé Zebry,
zasílejte také své tipy pro Liberecké rodiče s fotografiemi. Spolu vytvoříme pomocníka pro dlouhé chvíle s dětmi.
Vše můžete zasílat na email: zebra.edan@email.cz
nechceme na zebře chybět.png

Mníšek a přehradní nádrž Fojtka

Mnisek,Fojtka_tit.jpg
Pohodový výlet nenáročným terénem po Mníšku u Liberce

Trasa vhodná pro kočárky

Délka trasy: 4,5 km, částečně značeno (žlutá turistická, cyklostezka 3006, 3022).

Výlet zaslala Anna Dařbujanová
Povrch: chodníky, silnice, vedlejší silnice, poválkové chodníčky, lesní pěšina, dlažba (kočičí hlavy) hráze. Větší stoupání pouze v první části ulice Na Skřivanech.
mapy mníšek fojtka.jpg
Trasa: Mníšek, OÚ (zde několik parkovacích míst) – Oldřichovská – kostel sv. Mikuláše – Fojtecká (zde se napojuje žlutá turistická) – odb. za kolejemi, Na Skřivanech (po žluté až k rozcestníku ve Fojtce) – Zaječí Důl – dolní rozcestí, zde se vracíme do obce Mníšku po Mníšecké (cyklostezka) – přehradní nádrž (u vtoku Fojtky do v. n. Fojtky), zde odbočíme doleva a obejdeme přehradu – dřevěný poválkový chodníček – lesní pěšina – hráz nádrže – za hrází odbočíme vpravo k pláži a restauraci (možné občerstvení), nebo pokračujeme doleva po silnici alejí do obce (vracíme se od železničního přejezdu stejnou cestou) – Mníšek, OÚ.
Mnisek,Fojtka_01.jpg
S kočárkem lze pohodlně absolvovat celou trasu, v klidnějších částech obce mohou starší děti jezdit na odrážedlech, tříkolkách nebo kolech (ul. Na Skřivanech, okolo fojtecké nádrže).
Přímo v obci jsou chodníky, bohužel nevedou až k závorám a přejezdu. V pracovní dny je v obci docela velký provoz, proto doporučujeme navštívit o víkendech či svátcích.
Trasu lze zkrátit a parkovat blíže ul. Na Skřivanech, poblíž OÚ jsou však oficiální místa na parkování, také se tam nalézá prodejna potravin a Cukrárna U Mostu, točenou zmrzlinu prodávají v hospodě na křižovatce.
Parkoviště: bez poplatku u pošty (cca 5 míst), cukrárna (cca 3 místa před budovou, 7 míst zezadu), event. lom u Restaurace Na Přehradě (v hlavní letní sezoně často plné).
Restaurace, občerstvení:
Restaurace Na Přehradě (http://www.restaurace-mnisek.cz/), nekuřácká i s vegetariánskými jídly, na WC přebalovací pult, venkovní teráska přímo v objektu, dále vedle restaurace venkovní posezení – dřevěné lavice, stoly. Nedaleko v lomu možnost parkování.

Výrobna zmrzliny a prodej – Jasik, Frýdlantská 196, Mníšek – součástí objektu je kuřácká pivnice a venkovní terasa s možností občerstvení (stánek). Parkování při objektu nebo v jeho blízkosti.
Mnisek,Fojtka_20.jpg
výlet

výlet

Mníšek a Fojtka
výlet

výlet

Mníšek a Fojtka
výlet

výlet

Mníšek a Fojtka
Mníšek a Fojtka
Mníšek a Fojtka
Mnisek,Fojtka_05.jpg
Mnisek,Fojtka_06.jpg
Mnisek,Fojtka_09.jpg
Mnisek,Fojtka_10.jpg
Mnisek,Fojtka_11.jpg
Mnisek,Fojtka_15.jpg
Mnisek,Fojtka_16.jpg
Mnisek,Fojtka_18.jpg
Mnisek,Fojtka_14.jpg
Mnisek,Fojtka_22.jpg
Mnisek,Fojtka_19.jpg
28.07.2015 16:21:52
Monika Petrásková
Texty, fotografie a další data ze stránek zebra-edan.cz je možné použít pouze se souhlasem provozovatele stránek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one