na web.png
banner pgn.png
banner inst.png
zebra nejmenší.jpg
Milí přátelé Zebry,
zasílejte také své tipy pro Liberecké rodiče s fotografiemi. Spolu vytvoříme pomocníka pro dlouhé chvíle s dětmi.
Vše můžete zasílat na email: zebra.edan@email.cz
nechceme na zebře chybět.png

Hřiště Rochlice - sídliště

rochlice_15tit.jpg
Liberec 6 – Rochlice – Dobiášova „vnitroblok“

Vstup zdarma, celoroční provoz, bez WC.
Různé typy hřišť pro různé věkové kategorie dětí

Zaslala Anna Dařbujanová
Anna o hřišti
Soustava hřišť a odpočinkových zón jsou umístěna na hlavním koridoru, promenádě, vnitrobloku sídliště Dobiášova v Rochlici. Jedná se o různé typy hřišť pro různé věkové kategorie dětí – hřiště pro nejmenší děti do 6 let, hřiště s prolézačkami pro starší děti (mladší i starší školní věk), hřiště s posilovacími a jinými sportovními prvky, tzv. multimediální hřiště, hřiště na míčové hry, prostory pro stolní tenis apod.
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice
Koridor se nachází v mírném terénu, téměř na rovině. Celý prostor vnitrobloku je bezbariérový a pojednaný jako klidová zóna (je tedy bez aut). Mezi dostatečně širokými chodníčky jsou zelené plochy trávníku, nechybí dostatečné množství odpočívadel, laviček.
U některých odpočivných míst se nacházejí pítka s vodou, stojany na kola, pergoly, po nichž se v budoucnu bude plazit vzrostlá zeleň, aby dodala rozpálenému sídlišti alespoň nějaký stín. Nechybí odpadkové koše. Z hřišť jsou oplocena pouze: pro děti do 6 let a hřiště na míčové hry.
V celém areálu vnitrobloku jsou městské kamery (!), zajišťují nejen bezpečnost obyvatelstva, ale fungují též jako prevence před vandalstvím v nově revitalizované zóně.
Západní vnitroblok (nedaleko nákupního centra Penny, pizzerie a restaurace): oplocené hřiště na míčové hry (umělý povrch), hřiště s prolézačkami pro starší děti (skluzavka, horolezecká stěna, vysuté chodníčky, lana), hřiště pro nejmenší (pískoviště, tři pružinové houpačky), dvě houpačky pro starší děti, jedna samostatná prolézačka se skluzavkou.
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice, hřiště pro nejmenší
Střední vnitroblok: sportovní hřiště (basket apod.), odpočívací místa s pergolami a pítky, prostor pro stolní tenis, stojany na kola.
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice
Východní vnitroblok (nedaleko Gusta a zastávky MHD Krejčího): hřiště pro děti do 6 let (pískoviště, jedna pružinová houpačka pro čtyři děti, skluzavka, lavičky – oploceno), hřiště pro míčové hry (umělý povrch, oploceno), lanová dráha, tři houpačky pro starší děti, hřiště s posilovacími a protahovacími prvky.
Jak se dostanete na hřiště
MHD (zastávky Dobiášova, Krejčího, bus č. 12, 23, 33, 90),
Parkování: na vyhrazených místech na okraji sídliště
rochlice_18.jpg
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice
V okolí hřiště:

Nejbližší občerstvení:nekuřácká restaurace Alibaba (www.alibabaliberec.cz), zahradní restaurace Dobiášovka, nekuřácká, s teráskou a dětským koutkem (www.dobiasovka.cz), Sportovka Gusto (bar).

procházky: „Rušička“ a Zelené Údolí.
rochlice_13.jpg
rochlice_15.jpg
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice
Hřiště Liberec

Hřiště Liberec

Rochlice
rochlice_14.jpg
rochlice_08.jpg
hřiště Liberec

hřiště Liberec

hřiště pro nejmenší - Rochlice
rochlice_12.jpg
hřiště Liberec

hřiště Liberec

Rochlice
rochlice_17.jpg
rochlice_19.jpg
22.04.2015 10:06:29
Monika Petrásková
Texty, fotografie a další data ze stránek zebra-edan.cz je možné použít pouze se souhlasem provozovatele stránek.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one